Motocykle

33 – Kawasaki Z125 – konkurent Hondy MSX125

Jest mały, ma miniaturowe kółka, ale charakteru odmówić mu nie można. Mimo małej pojemności można go zaliczyć do grona miejskich łobuziaków.

Jest mały, ma miniaturowe kółka, ale charakteru odmówić mu nie można. Mimo małej pojemności można go zaliczyć do grona miejskich łobuziaków.

Stodwudzieskapiątka to najmniejszy przedstawiciel serii Z producenta zielonych motocykli. Na pierwszy rzut oka wygląda jak kopia większych braci, na drugi jak ich skompresowana odmiana. Odpowiadają za to małe, bo zaledwie 12-calowe koła i jeszcze mniejsze tarcze. Ale niech to was nie zwiedzie. Możliwości produkcji adrenaliny tej maszynie nie brakuje.

W ramie umieszczono jednocylindrowy silnik o pojemności umożliwiającej ujeżdżanie zetki mając samochodowe prawo jazdy. Wyciąga on 9,8 KM mocy, co przy wadze 101 kg i niewielkich gabarytach obiecuje zwinność w przemierzaniu miejskiej przestrzeni. Siodło jest na wysokości 78 cm, więc niewysokie osoby powinny być zachwycone.

Dostępne będą dwie wersje Z125 z automatycznym sprzęgłem oraz Z125 Pro z klasyczną skrzynią mechaniczną. Poza tym różnic nie ma. Obie maszyny mają niespełna 8-litrowy zbiornik paliwa, elektroniczny wyświetlacz z analogowym obrotomierzem i można będzie je zamówić w jednym z trzech kolorów: zielonym, pomarańczowym i szarym.

Na razie Z125 rozpoczyna swoją karierę w rodzimej Japonii, później trafi też do Stanów Zjednoczonych. Czy europejski debiut jest przewidziany? Prawdopodobnie okaże się podczas nadchodzących targów EICMA w Mediolanie.

Źródło: http://www.autocentrum.pl/newsy/motocykle/kawasaki-z125-konkurent-hondy-msx125/