Ogólne

Fiat Tipo trafi do Ameryki! Będzie nazywał się Neon

Wtorek, 15 marca (14:52)

Fiat Tipo, który – przynajmniej częściowo – wypełnić ma w salonach pustkę powstałą po wycofaniu z oferty Bravo, trafi na rynek amerykański.

Fiat Topo będzie sprzedawany w USA jako Dodge Neon

/

Tani i dobry… Mimo powszechnych oczekiwań to pojęcia, które niechętnie chodzą w parze. Fiat postanowił jednak stworzyć model, w którym obie te cnoty doskonale by się ze sobą dogadywały – nowy kompakt, o znanej już jednak nazwie, Tipo. Na ile udany wyszedł z tego związek, sprawdziliśmy, jeżdżąc… czytaj więcej

Przedstawiciele Fiat Chysler Automobiles poinformowali, że samochód oferowany będzie również w Meksyku. Model występować będzie na lokalnym ryku, jako nowe wcielenie Dodge’a/Chryslera Neona.

Nie wiadomo, czy – oprócz sedana – do Meksyku trafią również zaprezentowane w Genewie odmiany hatchback i kombi. Auta przeznaczone na ten rynek powstawać będą obok europejskich Fiatów Tipo w tureckiej fabryce Tofasa. 

Nowy Dodge Neon będzie już drugim, oferowanym w Meksyku, modelem koncernu FCA produkowanym w Turcji. Od 2015 roku na lokalnym rynku sprzedawany jest użytkowy RAM Promaster City, czyli wariacja na temat znanego w Europie Fiata Doblo.

Pierwsza partia nowych Neonów trafić ma do meksykańskich salonów jeszcze przed końcem roku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Producenci

Źródło: http://interia.pl.feedsportal.com/c/34004/f/625092/s/4e4927e4/sc/3/l/0Lmotoryzacja0Binteria0Bpl0Cwiadomosci0Cproducenci0Cnews0Efiat0Etipo0Etrafi0Edo0Eameryki0Ebedzie0Enazywal0Esie0Eneon0HnId0H21631730Dutm0Isource0FMotoryzacja0Gutm0Imedium0FRSS0Gutm0Icampaign0FRSS/story01.htm