Ogólne

McLaren podał skład kierowców fabrycznych na sezon 2016

Kierowcami fabrycznymi McLarena w programie GT będą w tym roku Rob Bell i Alvaro Parente oraz Come Ledogar, zastępujący Bruno Sennę, który przeszedł do Europejskiej serii Le Mans.

Brytyjski producent nie podał jeszcze zespołu, w którym będą startować kierowcy. Zarówno Parente, jak i Bell w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy Von Ryan Racing w Blancpain Endurance Series, będąc członkami programu GT w 2015 roku. Ledogar z kolei w zeszłym roku rywalizował we włoskiej edycji Porsche Carrera Cup, łącząc starty z udziałem w Porsche Supercup. Zastąpi on Bruno Sennę, który zdecydował w tym roku przejść do klasy LMP2 w ELMS.

Dodatkowo do programu juniorskiego dołączył Colin Thompson, który będzie się ścigał dla zespołu K-PAX w tym roku, jak i w Pirelli World Challenge wraz z Parente. Rob Bell zaliczy pełny start w serii Blancpain GT. Zespół, w którym brytyjczyk będzie rywalizował zostanie podany w późniejszym terminie.

„Jesteśmy dumni mając Alvaro i Roba w naszym składzie”, stwierdził Dyrektor Zarządzający McLarena, Andrew Kirkaldy. „Przynoszą oni ogromne doświadczenie, zdobyte w wyścigach GT, szczególnie jeśli chodzi o 650S GT3, z którym obaj doprowadzili nas do tytułów w pierwszym roku startów. Cieszę się również, że mogę ogłosić dołączenie Come do grona naszych fabrycznych kierowców, a także dołączenie Colina do naszego programu szkoleniowego. Ledogar świetnie spisał się kilka lat temu na torze w Spa, startując w barwach naszego klienckiego zespołu, a Colin ma za sobą udane test na torze Paul Ricard, które odbyły się w grudniu. Z takim składem kierowców oraz nowym talentem w naszej akademii, oczekujemy kolejnego udanego roku”.

Do programu GT McLarena dołączy, w roli Dyrektora Sportowego, Bas Leinders. Belg przez ostatnie lata prowadził ekipę Marc VDS, z którą zdobył tytuł mistrzowski w serii Blancpain Endurance w 2013 roku, a także wygrał wyścig 24H Spa rok później. „Cieszę się, że mogę dołączyć do McLarena. 650S jest świetnym samochodem, który pokazał się z dobrej strony rok temu, praktycznie z miejsca wygrywając wyścigi. Chcę kontynuować dobrą passę zespołu, z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania”.

Źródło: sportscar365.com

Źródło: http://www.swiatwyscigow.pl/gt/item/9271-mclaren-podal-kierowcow-sklad-kierowcow-fabrycznych-na-sezon-2016