Ogólne Transport

Fiat Ducato Furgon 2.3 Multijet II – Recenzja

Fiat Ducato to jeden z liderów wsród aut dostawczych oraz najstarszych dostawczaków na świecie. Jego produkcja trwa od ponad 35 lat, a w roku 2015 włoska marka wypuściła jego IV generację.
Porównując go z poprzednią wersją to zmieniono przód samochodu. Reflektory powędrowały wyżej oraz wykonano je w technologii LED. Przeprojektowano zderzak, który teraz jest duży i masywny, ale natomiast grill stał się lekki. Tył samochodu zmienił się nie wiele. Tylko lampy zostały delikatnie zmodyfikowane. Podobna rzecz ma się z profilem samochodu, ale jest to przecież samochód dostawczy i takim celom ma służyć.

Stylistyka i wnętrze

Natomiast wnętrze samochodu jest podzielona na dwie części: dla kierowcy oraz ładunkowa. W miejscu dla kierowcy zaszła duża zmiana na plus. Jest wygodna i ergonomiczna, a kokpit został shomogenizowany. Co ciekawe materiały użyte do wykończenia wnętrz powodują, że kierowcy jest komfortowo i wygodnie. Jeśli chodzi o rozłożenie panelu to wszystko jest pod ręką kierowcy dzięki czemu nie musi odrywać rąk od kierownicy. Dołożono również kilka gadżetów typu uchwyty na kubki, schowka na drobiazgi czy cyfrowe radio.

Druga przestrzeń to cześć ładunkowa. Auto mieści 11,5 metra szecześciennego ładunku. Do przepastnej skrzyni ładunkowej wiodą drzwi boczne o wysokości 1755 mm i szerokości 1250 mm oraz tylne o wymiarach 1790 mm wysokości i 1562 mm szerokości. Sama skrzynia mierzy 3120 mm długości, 1870 mm szerokości (na wysokości nadkoli 1422 mm) i 1932 mm wysokości. Jak na model tzw. środka, cyfry dość imponujące! Dostęp do tej przestrzeni, dzięki dużym i dobrze rozmieszczonym drzwiom jest łatwy, a niski próg załadunkowy zdecydowanie pomaga przy za i wyładunku. Zatem osoby kupujące lub wypożyczające z wypożyczalni samochodów dostawczych napewno będą zadowolone ilości miejsca.

Technologia

Jeśli chodzi o elektronikę to w całej gamie montowowane jest system elektronicznej stabilności (ESC) wraz z systemem przeciwdziałącym dachowaniu, elektroniczny system kontroli ładunku (LAC) i ułatwiający ruszanie pod górę Hill Holder. W opcji dostępny jest dodatkowy system wspomagający jazdę Traction+ z Hill Descent Control. W standardzie samochody dostawcze wyposażone są w radioodtwarzacze w technologię Bluetooth i odczytują MP3. Dodatkową opcją jest ekran dotykowy 5 cali, kamera cofania oraz wbudowana nawigacja oraz technologia DAB.

Fiat jest liderem sprzedaży samochodów dostawczych w Polsce. Dlatego wiele firm dostawczych czy wypożyczalnia samochodów dostawczych Koszalin decyduję się na Ducato. Poza tym Fiat posiady oferty finansowa firmy dla firm. W ofercie włoskiego producenta jest oczywiście kredyt realizowany przez Fiat Bank. Obok kredytów jest też leasing operacyjny.

Podsumowanie

Podsumowując nowy Fiat Ducato jest doskonałe. To połączenie starszych wersji. Ich wytrzymałości, niezawodności i wydajności wraz z niskimi kosztami użytkowania, nową, zaawansowaną technologicznie wyposażeniem. Żeby tego było mało to wprowadzono bogate wyposażenie i nowoczesne wzornictwo w samochodzie dostawczym. Każda osoba, która zakupi czy wynajmie ten samochód dostawczy będzie zadowolona z decyzji.

Źródło: http://www.autocentrum.pl/testy/fiat-ducato-furgon-l3h2-2.3-multijet-ii-do-ciezkich-zadan/