Ogólne

Strakka i Marc VDS wchodzą do RS.01

Zespoły Strakka Racing  i Marc VDS pojawią się w tegorocznym sezonie wyścigów Renault RS.01. W przypadku ekipy z Belgii jest to spora zmiana w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi.

Zespół Marca Van Der Stratena pierwotnie zapowiadał zupełne rozstanie się z wyścigami samochodowymi – powodem miały być konflikty z partnerami, które zniechęciły właściciela do dalszych działań w tej rywalizacji. Okazuje się jednak, że szef VDS dość krótko czuł ową niechęć – ekipa zapowiedziała start w tegorocznej serii Renault Sport Trophy, składając późną deklarację połączenia z obecnym już w stawce zespołem.

W wyczynowych Renault RS.01, Belgowie wystartują mianowicie wspólnie z Monlau Competición, który obecny był w serii już w inauguracyjnym sezonie 2015.Wówczas jednak, dla ekipy startowali różni znani kierowcy, żaden nie będąc stałym uczestnikiem serii – teraz, ekipą opartą na bazie Monlau zarządzał będzie Marc VDS, który zamierza walczyć o triumf w nowym sezonie.

Samodzielny start w Renault Sport Trophy, w ostatnich dniach zapowiedziała również brytyjska ekipa Strakka Racing – w ten sposób wzbogacając swój program obejmujący także Długodystansowe Mistrzostwa Świata  i Formułę 3.5 V8. W przypadku Brytyjczyków, markowa seria Renault ma dać szansę na pokazanie się młodszym kierowcom – pierwszym z nich będzie 26-letni Lewis Williamson, członek programu Strakka Performance.  Jego „prestiżowym” partnerem będzie szef ekipy, Nick Leventis – przy czym zespół sam stwierdza, że oczekuje na przybycie nowych kierowców.

Widzimy więcej i więcej młodych kierowców rozczarowanych drabiną pojazdów jednomiejscowych i pytających o jazdę w wyścigach samochodów sportowych. Widzą w nich szansę na realną karierę. Ta niedroga seria jest świetną platformą do nabycia przez młodych kierowców doświadczenia i świetnym pomostem między naszymi staraniami w pojazdach jednomiejscowych i WEC” – powiedział członek zarządu ekipy, Dan Walmsley.

Obecnie, lista ekip zapisanych do tegorocznego sezony liczy już siedem pozycji. Starty w wyczynowych RS.01 kontynuować będą Equipe Verschuur, ART Junior Team, V8 Racing, Oregon Team oraz wymieniony już Monlau Competición (jako Marc VDS EG 0,0) – a prócz Strakka Racing, udział zapowiedział także duński zespół High Class Racing. Seria ponownie będzie się składała z sześciu rund – z sezonu 2015 pozostanie jednak tylko przeniesiony na wrzesień Spa-Francorchamps, poza tym natomiast pojawią się tory Motorland Aragon, Imola, Red Bull Ring, Paul Ricard i Estoril.

Źródło: renaultsport.com , strakkaracing.com

Źródło: http://www.swiatwyscigow.pl/gt/item/9347-strakka-i-marc-vds-wchodza-do-rs-01