Zlikwidują niebezpieczny przejazd. Musiała zginąć dwójka dzieci…

Feralny przejazd kolejowy w gminie Lisewo, gdzie w czerwcu ubiegłego roku zginęła 3-letnia Zosia i jej 7-letni brat – zostanie zlikwidowany.

W wypadku zginęła dwójka małych dzieci

/

​Powstała specjalna komisja, która zbada bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych w gminie Lisewo w woj. kujawsko-pomorskim. To pokłosie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w czerwcu. czytaj więcej

To wynik prac specjalnej, powołanej w lipcu komisji, która miała zbadać bezpieczeństwo na lokalnych przejazdach kolejowych.

Na początku czerwca 2015 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Pniewite – w wyniku zderzenia samochodu osobowego z pociągiem – zginęła dwójka dzieci: 3-letnia dziewczynka i 7-letni chłopiec. Rodzice, w tym prowadząca pojazd 31-letnia Kamila O., trafili do szpitala.

Do wypadku doszło kilkaset metrów od miejsca zamieszkania rodziny, przejazd kolejowy widać z okien jej domu. Problemem jest widoczność na samym przejeździe. Szutrowa droga prowadzi pod górę, a linia kolejowa przebiega łukiem. Dodatkowo widoczność ograniczają wysokie trawy, które – w czerwcu 2015 roku – zostały skoszone dopiero po tragicznym wypadku…

Zdarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością i zbulwersowało mieszkańców. Kierująca autem osobowym –  Kamila O. – jeszcze zanim doszło do wypadku, była inicjatorką akcji postawienia sygnalizacji świetlnej na niestrzeżonym przejeździe. Wielokrotnie podnosiła fakt złej widoczności, zbierała podpisy wśród mieszkańców. Petycje nie spotkały się jednak z przychylnością władz kolei. Ich zdaniem lokalna droga byłą zbyt rzadko uczęszczana, by inwestycja miała sens.

Po wypadku kobieta została oskarżona o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi do ośmiu lat więzienia. Nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień.

Jak informuje „Gazeta Pomorska” decyzję o likwidacji feralnego przejazdu podjął wójt gminy Lisewo – Jakub Kochowicz. Podpisano już porozumienie z przedstawicielami kolei, która dofinansuje przedsięwzięcie.

Źródło: http://interia.pl.feedsportal.com/c/34004/f/625092/s/4d383181/sc/3/l/0Lmotoryzacja0Binteria0Bpl0Craporty0Craport0Epolskie0Edrogi0Cwiadomosci0Cnews0Ezlikwiduja0Eniebezpieczny0Eprzejazd0Emusiala0Ezginac0Edwojka0Edzie0HnId0H213690A60Dutm0Isource0FMotoryzacja0Gutm0Imedium0FRSS0Gutm0Icampaign0FRSS/story01.htm