Poradnik

Części do aut z internetu coraz popularniejsze

Polacy lubią się przywiązywać do pewnych schematów i dotyczy do wszystkich aspektów życia, również motoryzacji. Najpopularniejszą opcją naprawy samochodu, który uległ awarii jest tradycyjny warsztat. Na zachodzie większą popularnością cieszą się autoryzowane serwisy ASO, ale zapewne przez wzgląd na wysokie ceny jakie trzeba tam płacić za usługi i części do samochodów, u nas są wręcz omijane szerokim łukiem.

Motoryzacyjne sklepy online

Od pewnego czasu na rynku części samochodowych zaobserwować można wzrost popularności sklepów internetowych, oferujących nowe części do aut. Sprzedaż online rośnie w siłę, powoli odsuwając sklepy stacjonarne.

Najważniejszą kwestią jaką kierują się klienci nie są jak by się mogło zdawać ceny, ale wybór i łatwy dostęp do poszukiwanych części. W sklepie stacjonarnym zazwyczaj jeśli chcemy kupić konkretny podzespół i tak nie dostaniemy go „od ręki”, bo sprzedawca zamówi go w najbliższej hurtowni lub… sklepie internetowym.
Szybka dostawa (zamówione części dotrą na drugi dzień po zamówieniu) są dużym plusem i z tego korzystają sklepy internetowe z częściami do samochodów.

Inną kwestią są kolejki w takich sklepach. Rzadko kupując części do auta ominiemy stanie w długiej kolejce. Obiektywnie patrząc, nie ma się czemu dziwić, bo każdy chce być obsłużony, a sprzedawca chce zamówić właściwy towar, ale czy nie łatwiej jest robić takie zakupy,nie ruszając się z własnego domu?

Wielu ludzi boi się, że kupując części przez internet, może narazić się na nabycie niewłaściwej. Sklepy internetowe zawsze oferują doradztwo. Wszelkie wątpliwości rozwieje konsultant, z którym kontaktuje się drogą telefoniczną lub mailową. Minimalizuje to ryzyko zakupienie niewłaściwej części i przedłużanie czekania na sprawny samochód.

Sprzedaż online części do aut ma to do siebie, że już po kilku minutach mamy możliwość zakupu interesującej nas części. Dzięki szybkim wyszukiwarkom odnajdowanie właściwych podzespołów jest łatwe i szybkie. Nie trzeba przeszukiwać katalogów z częściami, które znajdziemy w każdym stacjonarnym sklepie motoryzacyjnym.