Poradnik

Usuwanie rdzy z felg przy pomocy obróbki wibrościernej

Rdza to zmora niemal każdego właściciela pojazdu. Należy dodać, że pojawia się one nie tylko na starych samochodach, ale również całkiem nowych. Wpływ na to ma wiele czynników, jednak najważniejsze jest to, aby zareagować już przy pierwszych efektach korozji. Usuwanie rdzy za pomocą obróbki wibrościernej stało się coraz popularniejsze. Jest to metoda nie tylko niezwykle dokładna, ale przede wszystkim skuteczna. Efekt jest długotrwały, a jakość powierzchni znajduje się na najwyższym poziomie.

Dlaczego warto?

Obróbka wibrościerna wyróżnia się ponadprzeciętną precyzją, a także korzystną ceną. Wpływ na ekonomiczność tego procesu ma to, że kompleksowa renowacja felg odbywa się bardzo szybko. Całość może zostać wykonana w jednym cyklu roboczym. Polerowanie felg odbywa się przy użyciu specjalistycznych środków chemicznych, a także mechanicznych. Takie połączenie jest gwarancją efektywności, a także niezawodności.

Jak to działa?

W obróbce wibrościernej chodzi o to, aby otrzymana powierzchnia była całkowicie wygładzona oraz pozbawiona zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się zwykle kształtki o różnych rozmiarach ziaren, a także odpowiednio dobrane preparaty chemiczne. Należy podkreślić, że chemia odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Wspomaga przeprowadzanie procesu polerowania, a także oddziałuje na dłuższe utrzymywanie się rezultatów. Na tak przygotowanej powierzchni można bezproblemowo wykonywać pozostałe zabiegi, czyli m.in. usuwanie rdzy. Jest to metoda, która sprawdzi się nawet w przypadku bardzo rozproszonych skutków korozji, które ciężko wyeliminować przy użyciu tradycyjnych metod.