Przemysł

Na czym polega odtłuszczanie detali w przemyśle samochodowym?

Przemysł samochodowy jest jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin w Polsce. Nasz kraj co roku eksportuje miliardy komponentów niezbędnych do stworzenia auta. Jednak aby takie komponenty mogły być użyte do produkcji pojazdu, muszą być odpowiednio oczyszczone. Bardzo istotne w tym przypadku jest właściwe odtłuszczanie przemysłowe.

Precyzyjne odtłuszczanie detali w przemyśle samochodowym

Branża automotive to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie gałęzi przemysłu. Aby proces produkcyjny wybranej marki samochodu mógł zostać rozpoczęty, istotne jest dostarczenie odpowiedniej ilości oraz rodzaju detali, z których kolejno pojazd będzie złożony. Wspomniane produkty jednak często po procesie obróbki są mocno zanieczyszczone, z tego powodu tak istotne jest przeprowadzenie zabiegu odtłuszczania przemysłowego.

Takie odtłuszczanie detali przeznaczonych do przemysłu samochodowego może przebiegać bardzo różnorodnie. Jest to uzależnione od materiału, z jakiego zostały wykonane oraz od rodzaju detalu. Można użyć metody ultradźwiękowej, jak również bębnowych systemów myjących. Chętnie wykorzystywane są także myjnie natryskowo zanurzeniowe oraz systemy jednoszynowe.

Skomplikowany proces technologiczny

Wbrew pozorom mycie detali w przemyśle samochodowym nie jest takie proste. Procesy ich przetwórstwa są często złożone, ponadto na takich detalach mogą znajdować się substancje, których ciężko jest się pozbyć. Z tego powodu każdy przedsiębiorca produkujący tego typu detale musi wyposażyć swoją firmę w najwyższej jakości sprzęt. Niestety nieodtłuszczone i zabrudzone detale przeznaczone do przemysłu samochodowego nie przejdą pozytywnie kontroli jakości.